Udruga Ekomuzej Bistra

Dobro došli na stranicu UDRUGE EKOMUZEJ BISTRA!

E-spomenar

Središnja tema šest videozapisa jest usmena baština koju opisujemo u okviru božićnih običaja budući da je vrijeme odvijanja projekta bio prosinac 2022. Videozapisima smo željeli smo zabilježiti govor bistranskoga kraja, omogućiti ga da ga i vi čujete i prenijeti vam uspomene kazivačica na predbožićno i božićno vrijeme. Te su im uspomene dragocjene jer ih sjećaju na prošla vremena, na drage ljude koji više nisu s njima i na djetinjstvo koje je bilo ispunjeno povezanošću, druženjima i radošću. Kazivačice su govorile govorom bistranskoga kraja (svaka govorom svojeg mjesta), dok je zapis u titlovima prilagođen hrvatskom standardnom jeziku. Projekt je novčanom potporom pripomogla Zagrebačka županija.Više o projektu e-Spomenar saznajte ovdje.